هر هفته رونمایی از یک کتاب گویا؛

کتاب گویای «شهید ابراهیم همت در مکتب نبوی» منتشر شد + فیلم

کتاب گویای «شهید ابراهیم همت در مکتب نبوی» تهیه و بر روی پایگاه کتاب گویای ایران صدا در دسترس علاقه‌مندان قرارگرفته است.

به گزارش روابط عمومی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس همزمان با سالروز شهادت سردار شهید حاج محمدابراهیم همت، از کتاب گویای «شهید ابراهیم همت در مکتب نبوی» با حضور سردار احمد غلامپور، حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامحسین بشردوست، سردار یعقوب زهدی، سردار فتح‌الله جعفری، سردار حسن رستگارپناه، سردار علیمحمد نائینی رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس و جمعی از فرماندهان و راویان دوران دفاع مقدس رونمایی شد.

در این مراسم سردار علیمحمد نائینی با اشاره به اینکه تاکنون 21 عنوان از آثار مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با همکاری ایران صدا تبدیل به کتاب گویا شده است و به‌صورت رایگان در دسترس مخاطبان قرار گرفته است، گفت: آثاری همچون «با نوای کاروان»، «عشق و نفرت»، «شماره پنج»، «اطلس نبرد بیت‌المقدس»، «بیست‌ودو روز نبرد»، «شهید حسن باقری»، «مژه‌های سوخته»، «اتحاد شوم»، «جنگ عراق علیه ایران و بیان دیدگاه‌های فرمانده‌‌ گارد ریاست جمهوری»، «قوی‌ترین شریک جرم»، «امدادگر کجایی»، «همسفر»، «ریشه‌‌های تهاجم»، «خرمشهر در جنگ طولانی»، «گیل مانا»، «عملیات ثامن‌الائمه (ع)»، «نبرد امام مهدی (عج)»، «بررسی مواضع نظامی امام خمینی (ره)»، «جنگ بازیابی ثبات»، «همراه» و «طریق‌القدس» تاکنون تبدیل به کتاب گویا شده‌اند.

وی افزود: برخی از این آثار در دو، سه و حتی پنج جلد تبدیل به کتاب گویا شده است. این آثار هر هفته پس از تولید در پایگاه ایران صدا رونمایی و در دسترس مخاطبان به‌صورت رایگان قرار می‌گیرد. همچنین قرار است آثار دیگر مرکز نیز به‌صورت کتاب گویا تهیه و در این پایگاه قرار داده شود.

سردار نائینی اظهار کرد: امروز نیز در سالروز شهادت شهید حاج ابراهیم همت از کتاب گویای «شهید ابراهیم همت در مکتب نبوی» رونمایی می‌شود. این کتاب دربردارنده بخش‌هایی از رفتارهای مدیریتی شهید محمدابراهیم همت است که سیره‌ عملی رفتارهای نبی مکرم اسلام، حضرت رسول اکرم (ص) می‌باشد.

بنا بر این گزارش کتاب گویای «شهید ابراهیم همت در مکتب نبوی» به تهیه‌کنندگی حدیث حسن‌پور، صداگذاری سید اکبر عالی‌قدر، صداپیشگی و روایت رضا خضرایی و علیرضا تابان در 375 دقیقه تهیه و بر روی پایگاه کتاب گویای ایران صدا در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

این کتاب روایتی از زندگی شهید «محمدابراهیم همت»، فرمانده لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله (ص)، است. فرماندهان و تصمیم‌گیران جنگی به دلیل نقش و تأثیری که در خلق حادثه‌های میدان‌های نبرد دارند، همیشه مورد توجه‌اند و نام فرماندهان بزرگ یادآور جنگ‌های بزرگ است. مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با این دیدگاه، رفتارها، تجربه‌ها و نکاتی مفید از زندگی فرماندهان شهید جنگ را در قالب مجموعه‌ی «فرماندهان جوان» تدوین و منتشر کرده و کتاب «شهید همت در مکتب نبوی» یکی از کتاب‌های این مجموعه است.

در این کتاب ابتدا نویسنده بخش‌هایی از سیره‌ی حضرت رسول اکرم (ص) را می‌نویسد و آن را به‌نوعی با رفتار مدیریتی شهید همت مقایسه می‌کند؛ ازجمله این رفتارها می‌توان به رفتار مدیریتی شهد همت در بحث شجاعت، سعه‌ صدر، صبر، توکل و استفاده از جنگ روانی در فرماندهی اشاره کرد.

کتاب «شهید ابراهیم همت در مکتب نبوی» به نویسندگی علی‌رضا شفیعی در سال 1392 از سوی انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدّس منتشر شده است.

برای دریافت کتاب گویای «شهید ابراهیم همت در مکتب نبوی» اینجا را کلیک کنید

همچنین برای تهیه نسخه الكترونيكی کتاب گویای «شهید ابراهیم همت در مکتب نبوی» اینجا را کلیک کنید.

همچنین برای تهیه نسخه چاپی کتاب گویای «شهید ابراهیم همت در مکتب نبوی» اینجا را کلیک کنید.