صدای ماندگار؛

رهبری عملیات به‌دست امام مهدی (عج)

شهید علی تجلایی: اكثر مسئولین در تمام برنامه‌ریزی هاشان حتی به هر بن بستی که برسند دیگه از آنجا به بعدش را می‌گویند که خود امام زمان(عج) و سربازانش هست که به طور غیبی باید آن مسائل را حل بکند و رهبری بكند.

مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس به مناسبت میلاد منجی عالم بشریت امام زمان (عج) صوتی را از شهید علی تجلایی که چهل سال پیش در چنین روزی و در آستانه شروع عملیات فتح‌المبین سخنرانی کرده، منتشر کرده است.

شهید علی تجلایی قائم مقام فرمانده قرارگاه ظفر و فرمانده طرح و عملیات قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) ستاد کل نیروهای مسلح معروف به «علی رگبار» در 25 اسفندماه 1363 طی عملیات بدر شهید شد و پیکر مطهرش تاکنون مفقود و گمنام مانده است.

شهید تجلایی در این صوت به تاسی بر کمک آقا امام زمان (عج) برای یاری در امور و موفقیت بر عملیات فتح‌المبین سخن گفته است.

در این صوت می شنویم:

«اكثر برادرانی كه در رده تیپ هستند و یا در گردان چه مسئولین و چه برادرانی كه در این تیپ‌ها مستقر هستند و وظایفی به عهده دارند، از همه بیشتر در تمام برنامه‌ریزی هاشان حتی به هر بن بستی که برسند دیگه از آنجا به بعدش را می‌گویند که خود امام زمان(عج) و سربازانش هست که به طور غیبی باید آن مسائل را حل بکند و رهبری بكند که خود ما هم معتقدیم به این مسئله كه این نیروی خودمان نیست و ما كسانی نیستیم كه بتوانیم این مسئولیتهای سنگین را به‌عهده بگیریم چون ما نه كارشناسان نظامی هستیم، نه دوره‌های نظامی دیدیم، همان بچه‌های سر كوچه و محله بودیم كه حالا هر كدام سر یك پستی هستیم و یک مسئولیتی را به‌عهده گرفتیم. البته خارج از مسئولیت ماست، عهده ماست، ولی به این امید هستیم كه ان‌شاءالله خود حضرت مهدی با سربازانش ان شاءالله در روز عملیات به كمك ما بیاید.»

 

عملیات فتح‌المبین

عملیات فتح‌المبین در ساعت 00:30 بامداد 1361/1/2، عملیات فتح‌المبین با رمز مبارک "یازهرا(س)" آغاز شد. قرارگاه مرکزی کربلا با فرماندهی مشترک نیروی زمینی ارتش و سپاه پاسداران، هدایت کلی عملیات را بر عهده داشت که چهار قرارگاه فرعی قدس، نصر، فجر و فتح تحت امر آن بود. آزادسازی 2500 کیلومتر مربع از خاک جمهوری اسلامی؛ شامل ده‌ها ابخش و روستا، سایت 4 و 5 رادار، جاده مهم دزفول دهلران، نزدیک شدن نیروهای خودی به مرز در منطقه غرب شوش و دزفول؛ خارج شدن شهرهای دزفول، اندیمشک و شوش و مراکز مهمی همچون پایگاه هوایی دزفول از تیررس توپخانه دشمن؛ انهدام بیش از چهار لشکر، 361 دستگاه تانک و نفربر، 18 فروند هواپیما، 300 دستگاه خودرو، 50 قبضه توپ و 30 دستگاه مهندسی ارتش عراق؛ به غنیمت درآمدن 320 دستگاه تانک و نفربر، 500 دستگاه خودرو، 165 قبضه توپ، 50 دستگاه مهندسی و مقادیر زیادی سلاح و تجهیزات انفرادی؛ به اسارت درآمدن بیش 15 هزار تن از نیروهای دشمن و کشته و مجروح شدن حدود 4 هزار تن از نیروهای دشمن از آثار مهم این عملیات بود.