صدای ماندگار؛

پیروزی را مفت نمی دهند / بهترین روش برای صدور ارزش‌های انقلاب

فرمانده تیپ ٢١ امام رضا (ع) در جمع یارانش گفت: پیروزی را مفت بهتون نمی‌دهند. باید که آتش‌های دشمن را تحمل کنی، زخم‌ها را بر بدنت تحمل کنی، اگر توانستی بگذری، مقاومت کنی، صبر کنی، آن وقت هست که پیروزی هم دنبالش خواهد آمد.

به گزارش تارنمای مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، امروز 19 فروردین ماه سالروز شهادت سردار شهید ولی‌الله چراغچی قائم مقام فرمانده لشکر ۵ نصر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می باشد. شهید چراغچی در ۲۴ اسفندماه سال ۱۳۶۳ در عملیات «بدر» در جاده خندق از ناحیه جمجمه مجروح شد و پس از ۲۵ روز بیهوشی در تاریخ ۱۸ فروردین‌ماه سال ۱۳۶۳، همان‌گونه که آرزو داشت شهید شد و پیکر مطهرش در گلزار شهدای بهشت رضا (ع) مشهد آرام گرفت.

به همین مناسبت مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سخنان منتشرنشده از سردار ولی‌الله چراغچی مسجدی که در ششم اردیبهشت‌ماه سال 1361 در آغاز عملیات بیت‌المقدس به عنوان فرمانده تیپ ٢١ امام رضا (ع) برای رزمندگان این تیپ در روستای ابوقبیس سخنانی ایراد کرده، برای اولین و پس از  منتشر می‌کند.

در این صوت می شنویم:

 

پیروزی را مفت نمی دهند

بالاخره این جنگ‌ها همه‌اش امتحان است، همه‌اش، مسلمان‌ها را می‌خواهند، امتحان کنند، مفت که بهتون دیدار با خدا را که نمی‌دهند، از پایین باید شما شروع کنید تا بالا، باید که خدا را طلب کنی، باید که بروی خدا را بشناسی، باید که خدا را دوست بداری، باید که عاشق خدا شوی تا خدا هم عاشق تو شود و تو را پیش خودش بطلبد، این‌طوری که نمی‌شود.

این مسیرها را باید بروی، پیروزی را مفت بهتون نمی‌دهند. باید که آتش‌های دشمن را تحمل کنی، زخم‌ها را بر بدنت تحمل کنی، کمبود وسایل را باید تحمل کنی، اگر توانستی بگذری، مقاومت کنی، صبر کنی، آن وقت هست که پیروزی هم دنبالش خواهد آمد، آن وقت هست که به دنبالش آرامش هست.

وقتی که ثابت ماندی رفتی جلو، دشمن وقتی می‌بیند شماها استقامت می‌کنید، فرار می‌کند و از این طریق ما می‌توانیم به جهان هم انقلاب خودمان را صادر کنیم و راحت بهشون بگوییم که ثابت‌قدم بودن در این راه، این پیروزی‌ها را هم به دنبال دارد.