صدای ماندگار؛

ترس آمریکا از گسترش انقلاب اسلامی و نابودی اسرائیل موجب دشمنی بیشتر با ایران شده است

شهید حسن باقری: وقتی ما می‌گوییم "اسراییل باید از بین برود"، خُب آمریکا دیگر نمی‌آید به ما گلوله بدهد که اسراییل را از بینش ببریم.

مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس به‌مناسبت فرا رسیدن روز قدس برای نخستین بار صوتی از شهید حسن باقری (غلامحسین افشردی) که در مورد دشمنی آمریکا و نابودی اسرائیل است، منتشر میکند.

شهید باقری در عملیات رمضان و در جمع رزمندگان توپخانه تیپ 31 عاشورا در 26 آبان سال 1361 در باره چرایی دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی ایران و همچنین از نابودی اسرائیل سخن می‌گوید.

در این صوت می‌شنویم:

«این را همه‌مان می‌دانیم که مملکت ما امروز دارد با آمریکا و با شوروی و با انگلیس و با نمی‌دانم فرانسه و همه‌ی این‌ها دارد می‌جنگد. حاضر هم نیست زیر بار هیچ‌کدامشان برود. اگر هم یک‌وقت یکی از مسئولین هم بخواهد سستی بکند در این قضیه، مجلس و مردم محکم ایستادند و مردم راضی به این قضیه هیچ‌وقت نمی‌شوند. این را موقعی که ما گفتیم "مرگ بر آمریکا" یا "ما مرد جنگیم" یا "آمریکا، اسراییل باید از بین برود"، این‌هایی که امام می‌فرمایند ما هم پشتیبان هستیم، ما هم معتقد هستیم به این قضایا، این‌ها باید بیایند ببینیم در عمل نتیجه‌اش چیه؟ وقتی ما می‌گوییم "اسراییل باید از بین برود"، خُب آمریکا دیگر نمی‌آید به ما گلوله بدهد که اسراییل را از بینش ببریم. آمریکا تازه به عربستان سعودی هم موقعی که می‌خواهد هواپیما بدهد، یک هواپیمایی می‌دهد که بنزینش به اسراییل نرسد. چرا؟ با اینکه عربستان الآن نوکر آمریکاست، غلام آمریکاست ولی می‌ترسد از اینکه ده سال دیگر یک انقلاب اسلامی در عربستان بشود، این هواپیماها همین‌طوری که آمریکا برایش درست کرده بود، بیفتد دست انقلاب اسلامی برعلیه خود آمریکا به کار ببرد. این است که می‌بینید وزیر خارجه‌اش عوض می‌شود، افرادش را هی عوض می‌کنند، حرف‌هایش هی عوض می‌شود، یک‌دفعه می‌گویند آره، یک‌دفعه می‌گویند نه. آخرش مجبور می‌شوند حرفشان را بزنند. می‌گویند ما نمی‌توانیم تحمل کنیم که یک انقلاب اسلامی مثل ایران در یک کشور دیگر هم اتفاق بیفتد. اما خُب نمی‌فهمند، آن‌ها که وجه معنوی قضیه را نمی‌دانند که، نمی‌دانند که جلوی معنویت را که دیگه با توپ و تانک نمی‌شود گرفت که.»