درددل سرلشکر باقری از بی مسئولی برخی مسئولان+فیلم

سرلشکر باقری به دغدغه متفاوت برخی مسئولین در زمان جنگ تحمیلی اشاره کرد و از درد دل خود به عنوان یک بسیجی سخن گفت.

به گزارش تارنمای مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری، رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح به مناسبت هفته دفاع مقدس در برنامه «نگاه یک» در روز پنجم مهرماه  از اهم فعالیت‌های این ستاد سخن گفت.

سرلشکر باقری در بخشی از این گفتگو به دغدغه متفاوت برخی مسئولین در زمان جنگ تحمیلی اشاره کرد و به‌عنوان درد دل یک بسیجی گفت:

ما چیزی حدود 13 تا 14 درصد بودجه‌ی کشور را در اختیار دفاع می‌گذاشتند، در سمت صدام این‌طور نبود، ببینید عراق جنگ را وقتی شروع کرد که 30 میلیارد دلار ذخیره‌ی ارزی داشت، حدود 70 میلیارد دلار کمک گرفت، جنگ هم که تمام شد 100 میلیارد دلار بدهی داشت، این یعنی حدود 200 میلیارد دلار هزینه‌ی جنگ برای عراق. ما در سمت ایران کل هزینه کردمان چیزی حدود 20 میلیارد دلار است یعنی یک‌به‌ده ما هزینه کردیم.

من در کربلای 5 بود به هیئت‌وزیران آمدم و گزارش دادم گفتم آقایان، یک تابلو گذاشتم گفتم که ارتش عراق 110 تیپ دارد، این وضعیت این 110 تیپ است از حدود 100% تا حدود 40% منهدم شدند، ما اگر یک ماه به این جنگ در کربلای 5 ادامه دهیم حتماً ما پیروز فیزیکی جنگ هستیم، به ما کمک کنید.

خُب دولتی‌ها می‌گفتند توان ما همین است، درحالی‌که از سراسر استان‌ها خبرهایی برای ما می‌آمد که می‌توانستند کمک بیشتری هم بکنند و بالاخره، دیگر این‌ها درد دل‌های رزمنده‌ایی است که بگوییم هرجایی از کشور سنگری درست شد، هرکس در آن سنگر داشت خدمت می‌کرد و جنگ برای امام (ره) خیلی مهم بود، برای دیگران شاید خیلی اهمیت نداشت و مشکلاتی که بالاخره در جای خودش باید بحث بکنیم.