صوت ماندگار

شهید چراغچی: پیروزی مفت به دست نمی‌آید

سردار شهید چراغچی در جمع همرزمانش گفت: پیروزی را مفت به شما نمی‌دهند. باید که آتش‌های دشمن را تحمل بکنید زخم‌ها را بر بدنت تحمل بکنی، کمبود وسایل را باید تحمل بکنید.

مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس به مناسبت سالروز آغاز عملیات بیت‌المقدس (۱۰ اردیبهشت تا ۳ خرداد ۶۱)، صوتی را از سردار شهید ولی‌الله چراغچی قائم مقام فرمانده لشکر ۵ نصر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در ششم اردیبهشت ماه سال ۶۱ در آغاز عملیات بیت‌المقدس برای رزمندگان سخنرانی ایراد کرده است، منتشر می‌کند.

در این صوت می شنویم:

«فشار دشمن هر چقدر هم زیاد باشد، باید تحمل بکنید. اگر در این جنگ ما بتوانیم که استقامت بکنیم؛ بالاخره این جنگ‌ها همه‌اش امتحان است، مفت که به شما دیدار با خدا را نمی‌دهند، باید که خدا را طلب بکنید، باید که بروی خدا را بشناسی، باید که خدا را دوست بداری، باید که خدا را عاشق بشوی تا خدا هم عاشق تو بشود و تو را پیش خودش بطلبد، پیروزی را مفت به شما نمی‌دهند. باید که آتش‌های دشمن را تحمل بکنید زخم‌ها را بر بدنت تحمل بکنی، کمبود وسایل را باید تحمل بکنید، اینها همه هست و همه اینها اگر توانستیم بگذریم، مقاومت بکنیم صبر بکنیم، آن وقت هست که پیروزی هم دنبالش خواهد آمد، آن وقت هست که به دنبالش آرامش هست.»