صدای ماندگار

شهید ردانی پور از عاقبت سازش با دشمن می‌گوید + فیلم

شهید حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی ردانی پور: ما اگر امروز آمریکا و صدام را رها کردیم فردا دیگری هوس ظلم خواهد کرد و هیچ تضمینی ندارد.

به مناسبت سالروز شهادت شهید حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی ردانی پور، مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس برای اولین بخشی از سخنرانی از ایشان را که در عملیات رمضان در پایگاه شهید مدنی در سوم مردادماه سال 1361 داشته‌اند، منتشر کرده است.

در این صوت می‌شنویم:

«کدام اسلام به ما اجازه می‌دهد که اجازه بدهیم هر کس هر کاری می‌خواهد بکند و بعد هم رهایش بکنیم؟ نه، ظالم و مظلوم ستم‌کش در یک جا قرار می‌گیرند، هر دو اهل جهنم‌اند. ما نباید ظلم پرور باشیم. ما اگر امروز آمریکا و صدام را رها کردیم فردا دیگری هوس ظلم خواهد کرد و هیچ تضمینی ندارد. حالا آمدیم عفو کردیم، عفو را مرام خودمان قرار دادیم، چه تضمینی است که فردا از گوشه دیگری از این مملکت سوراخ نکنند و نیایند داخل و خواب و راحتی را از مردم ما بگیرند؟ کی این را تضمین می‌کند؟»

 

در مورد شهید ردانی پور

شهید حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی ردانی پور از مؤسسین لشکر ۱۴ امام حسین و فرمانده قرارگاه فتح بود که با وجود دو بار مجروحیت و جانبازی از ناحیه دست لحظه‌ای همرزمانش را تنها نگذاشت. حضور شهید ردانی پور در عملیات‌های والفجر ۱، والفجر ۲، محرم و ... تأثیر به سزایی در روحیه مقاومت و ایستادگی رزمندگان داشت.

همزمان با تشکیل تیپ امام حسین (ع)، به جانشینی فرماندهی آن انتخاب شد. وی قبل از آن نیز فرماندهی سپاه یاسوج، نمایندگی امام در سپاه کردستان، جانشین فرمانده لشگر ۱۴ امام حسین (ع)، فرماندهی قرارگاه فتح سپاه، فرمانده لشگر امام زمان (عج‌) را بر عهده گرفته بود.

شهید ردانی پور در پانزدهم مرداد سال ۱۳۶۲ در منطقه حاج عمران درحالی‌که فرماندهی لشگر امام حسین (ع) را به عهده داشت طی عملیات والفجر ۲ بر اثر اصابت تیر به پشت جمجمه‌اش به شهادت رسید. پیکر پاکش بر خاک پاک جبهه‌ها باقی ماند و هرگز برنگشت.